Monday, February 18, 2013

Eesti tüdrukud ja Itaalia poisid Austraalias

Väga kurb lugu ikka. Kui muidu arvad, et Soome ehitajad võib-olla (mõned, ma ei ütle, et kõik, sest osad on tublid töömehed, kes perele leiba lauale teenimas on) Eesti marki maha tegemas on, siis täna sain kinnitust sellele, et Eesti tüdrukud on maakera kuklapoolel samasugust hävitustööd tegemas.

What happened?
Saabusin Sydney lennujaama, tavapärane tollikontroll (nägu, pass, paar küsimust). Kõik oli tore ja tundus hästi minevat, küsiti, kas oled õpilane, tulid läbi Singapuri ma vastasin, et jah, õpilane, ei, saabusin Aucklandist. Kust ja kuidas täpsemalt? Hakkasin siis röömsalt ettelugema, kus olnud kuhu minek ja mis diil ning järsku tädi enam ei huvitanudki, kutsus kolleegi ja ütles, et pean kõrvale tulema ja küsimustele vastama hakkama. Mõtlesin, et ju ma seletasin liiga palju, et äkki arvavad, et mul on keelatud asju kaasas (a'la merekarbid, et tulin Fijilt jne). Noh, OK siis. Teine neiu oli hästi tore, hakkas mult küsimusi küsima, kauaks ma jään ja miks tulin ja tahtis mo lennuplaani näha (mis mul kohe käepärast õnneks võtta oli, organiseeritud nagu ma olen). Näitasin selle ilusti ette, näitasin oma eVisitori asju jne. Kõik tundus OK olevat, aga ta ikka endiselt küsis küsimusi edasi, et mis ma siin teen ja kaugel Kerli Perthist elab jne. 10 mintsa hiljem ta siis ütles, et OK, ta peab oma ülemuse juurde korra veel minema ja üle küsima, aga tundub, et kõik on korras. Tuli 2 min pärast tagasi ja ütles, et OK, võid minna, tegin ta töö liiga lihtsaks oma korras asjadega. :D
Ma aga ei suutnud end tagasi hoida ja küsisin, et mille järgi nad inimesi rajalt maha tõmbavad - suvaliselt või nägin ma kahtlane välja v mis. Ta tegi veel natuke nalja, aga siis ütles, et tegelikult võtsid nad mo maha väga teadlikult. Neil on saabuvate inimeste nimekirjad ja rahvused jne. Ja kuna ma tulen sellisest riigist nagu Eesti (mida siiamaani kõik piiriametnikud on pigem põnevusega vaadanud ja nalja visanud, et ohoh, ongi päriselt siuke riik olemas vä?), siis siin on kõrgendatud kontroll, sest (pange nüüd hästi tähele) Eesti noori naisi on viimasel ajal palju Austraaliasse tulnud, kes siin illegaalselt prostituutidena töötavad! Vat kus lugu! Ma ikka ei suutnud end pidada ja uurisin, et kas Eesti Eesti või Eesti Vene, aga seda ta enam ei teadnud (ofc, loogiline, aga ma ei saanud, sorry). Igatahes oli mul piinlik ja hea meel korraga - piinlik seepärast mida minu kallid rahvuskaaslased siin teevad, hea meel, sest ma sain sellest teada, ja teada mismoodi süsteem töötab.
See tore tollitöötaja veel ütles, et sa oled fine, sest sa oled liiga educated sellise asja jaoks, aga kuna nad peavad eesti tüdrukud maha võtma ja nendega rääkima (sest alles rääkima hakates saad aru, mis inimesega tegu on), siis nii mind sinna tömmatigi. Aeh, ma ei teagi, mida öelda. Loomulikult ega kõik ei ole siis kohe pahad, aga mõru maigu teeb suhu küll kui nii väike riik endale sellise maine tekitab. Niigi vähe inimesi ja siis ka need "rändajad", kes marki maha tegemas käivad ja siis need rändajad, kes üritavad kõigest väest lippu kõrgel hoida (mis algselt õnnestub, kui sa oled esimene eestlane, keda nad kohtavad, kuid hiljem ei tea isegi enam, mille eest seista)!

No comments:

Post a Comment